Google+

  • Doskonałe warunki
  • Duża powierzchnia
  • Wiele mieszkań
Smaller Default Larger

Usprawniając prowadzenie postępowań administracyjnych dotyczących usuwania drzew i krzewów, zniesiono obowiązek uzyskiwania zgody wszystkich współwłaścicieli nieruchomości na wycinkę drzew i krzewów rosnących na terenie spółdzielni mieszkaniowej. Brak konieczności uzyskiwania zgody zastąpiono obowiązkiem informowania przez Spółdzielnie mieszkańców ( w sposób zwyczajowo przyjęty ) o zamiarze złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów, podając termin na zgłaszanie uwag nie krótszy niż 30 dni.

Przyjęte w ustawie rozwiązanie pozwoli Państwu czynnie uczestniczyć w procesie uzyskiwania pozwolenia na usunięcie drzew i krzewów, poprzez umożliwienie wnoszenia uwag co do zasadności planowanej wycinki drzew i krzewów na etapie składania wniosku.

     Mając na względzie sprawne prowadzenie konsultacji społecznych przed złożeniem wniosku o usunięcie drzew i krzewów oraz aby ułatwić Państwu dostępu do informacji o planowanych wycinkach. Spółdzielnia Mieszkaniowa podejmowała będzie następujące działania: 

    1. Wywieszanie ogłoszeń o zamiarze złożenia wniosku o usunięcie drzew i krzewów na klatkach schodowych bloków, przy których planowana będzie wycinka.

Ogłoszenie zawierało będzie nazwę gatunkową drzew i krzewów planowanych do wycięcia, poglądową mapkę z lokalizacją oraz termin do kiedy można wnosić uwagi. Ogłoszenie wywieszone będą na okres co najmniej 30 dni.

    2.  Umieszczanie ogłoszeń na stronie internetowej - w zakładce: Aktualności -Ogoszenia

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że wszelkie uwagi należy składać w formie pisemnej.

                                                                  Zarząd SM „Nowy Bieżanów”              

Załączniki:
Pobierz plik (Informacja nr 1.pdf)Informacja nr 1.pdf[ ]257 kB
Pobierz plik (Informacja nr 2.pdf)Informacja nr 2.pdf[ ]255 kB
1205056
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Od początku
283
525
3921
8084
22770
1205056

Twój IP: 35.173.47.43
2019-09-15 14:02:56

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.