Google+

  • Doskonałe warunki
  • Wiele mieszkań
  • Duża powierzchnia
Smaller Default Larger

Wsparcie finansowe dla mieszkańców


W czasie realizacji programu jedną z kluczowych kwestii pozostają środki niezbędne na realizację inwestycji. Istniejące programy wsparcia finansowego dedykowane Spółdzielnią pomagają obniżyć koszty realizacji zadania. Z pewnością warta rozważenia jest pożyczka preferencyjna z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW).

Atutami tego źródła finansowania są:

•           możliwa pożyczka do 100% kosztów kwalifikowanych,

•           preferencyjne oprocentowanie według zmiennej stopy procentowej w wysokości 0,6 stopy redyskonta weksli, lecz nie mniej niż 3,6 % rocznie,

•           możliwość umorzenia do 40%,

•           stosunkowo prosta procedura uzyskania.

Dodatkowo mogą Państwo liczyć na dofinansowania inwestycji ze strony EDF Polska. Kwota którą EDF Polska przekazuje mieszkańcom najczęściej pokrywa od 10 % do 15% kosztów zrealizowanej inwestycji.

Termomodernizacja budynków

 Jest to proces ulepszenia na skutek których następuje zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię, którą zużywa się do ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej, o 10 do 25%, w zależności od typu modernizacji i wcześniejszych usprawnień.

 

Najważniejsza korzyść z termomodernizacji to – niższe koszty utrzymania budynku wynikające ze zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania. Ale to nie wszystko. Ocieplenie budynku połączone z wymianą okien i modernizacja instalacji zapewnią Państwu komfort. Działania termomodernizacyjne sprawią także, że wzrośnie wartość naszej nieruchomości. Dzięki generalnemu remontowi budynek oraz znajdujące się w nim lokale zyskają na wartości i stanie się bardziej atrakcyjny.

Rozumiemy, że niniejsza broszurka nie odpowiada na wszystkie pytania jakie mogły się pojawić, dlatego też w przypadku dodatkowych pytań uprzejmie prosimy o kontakt z Działem Technicznym Spółdzielni tel. 12 65-22-404.

 

Podajemy również dodatkowe linki , gdzie można znaleźć dodatkowe informacje:

http://www.mpec.krakow.pl/media#slide

http://www.wfos.krakow.pl/srodki-krajowe/formy-pomocy-finansowej/pozyczki-umorzenia.

1167815
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Od początku
622
954
3358
13885
28732
1167815

Twój IP: 18.232.99.123
2019-07-19 23:20:45

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.